Použití

Komerční využití

Pro eliminaci pachů a komerční využití nabízí Prolitec ve svém katalogu širokou škálu vůní. V základní řadě je jich na výběr 50, pro hygienu na toaletách je k dispozici 6 různých vůní. A existuje také možnost vytvořit si vlastní vůní pro vytvoření specifické identity značky a image.

Výzkumy prokázaly souvislost mezi vůní ošetřeným vzduchem a chováním zákazníků. Pokud se zákazník rozhoduje v provoněném prostředí, je mnohem větší šance, že se mu nabízené zboží bude líbit a koupí si jej. Jiné výzkumy ukázaly, že klienti sází více v kasínech, ve kterých je vzduch ošetřen příjemnou vůní.

Reklama

Technologii Prolitec lze využít i v rámci propagace výrobků jako jsou parfémy, čistící prostředky, šampóny, ale i v gastronomii, kde je zážitek z vůně důležitou součástí případného prodeje. Existují dva formáty: použití vůně produktu v místě prodeje a vonící billboardy či reklamní panely. Vůně zde zvýrazňuje vizuální zážitek z reklamy a výsledkem je tak vícesmyslové působení na zákazníka.

Aromaterapie

Je obecně známo, že vůně mají vliv na lidské emoce a chování. Použití vůní a esenciálních olejů květin, bylin a stromů v péči o psychické i fyzické zdraví člověka je již zavedeným odvětvím alternativní medicíny známým jako aromaterapie. Esenciální oleje pomáhají při relaxaci, redukci stresu a napětí, zvyšování bdělosti a mírnění ospalosti či zlepšování nálady. Poslední výzkumy prokazují, že vůně mohou být používány k optimalizaci pracovního výkonu. Mezi výhody patří redukce chyb při plnění rutinních úkonů, zvýšená psychická pohoda zaměstnanců, vyšší morálka, zlepšený zákaznický servis a celkový nárůst produktivity.

Osvěžování vzduchu na toaletách

Zápach na frekventovaných veřejných toaletách je velmi těžké eliminovat dokonce i častým úklidem. Tradiční aerosolové spreje pokryjí pouze malý rádius (zhruba 2 metry) vysoce koncentrovanou dávkou vůně. Systém Prolitec může být naprogramován tak, aby zajistil 100% rovnoměrné pokrytí prostoru a udržel konstantní hladinu neutralizátorů v průběhu provozních hodin či v době největší špičky.

Domácnost

Prolitec systém lze využít i v domácnostech při eliminaci pachů způsobených kouřením, odpadky, domácími mazlíčky či plísněmi. Tento systém byl vytvořen, aby nahradil spreje, elektrické osvěžovače vzduchu, vonné svíčky a další zastaralé, málo efektivní osvěžovače, které mohou znamenat zdravotní, ekologické i bezpečnostní rizika.